"Loading..."
Iga puu on erinev ja iga puutükk ainulaadne

Puit on väärtuslik looduskingitus, mis teeb silmad ette paljudele teistele ehitusmaterjalidele. See on taastuv ja orgaaniline, keskkonnasõbralik ja kliima-arukas.

Puithoonete ehitamine on populaarsem kui kunagi varem, sest puit on mitmekülgne tooraine ja  ainus taastuv ehitusmaterjal.  Puitkonstruktsioone iseloomustab tavaliselt erinevate komponentide kombinatsioon, mis koos tagavad parima võimaliku kandevõime, soojus-, heli- ja niiskusisolatsiooni, tulekindluse ja pika kasutusea.

Iga puu on erinev ja iga puutükk ainulaadne. Autentsuse tõttu annab kogu puit väärtust ja usaldust. Samal ajal iseloomustab ka puitu lõpmatu arv stiilieelistusi, ulatudes traditsioonilisest tänapäevani; maalähedasest elegantseni ja oma tekstuurilt  pilkupüüdva harmoonilisuseni.

Kaasaegsete arvutus- ja tootmismeetodite abil on võimalik praktiliselt igasugune ehitamine. Olgu selleks laius üle 160 meetri või kõrgus üle 25 meetri – puit kui ehitusmaterjal teeb selle kõik võimalikuks ja pakub selles erakordset vastupidavust.

Puit töötab igas keskkonnas, olgu see siis betoondžunglis asuva korteri interjööri pehmendamine või maal asuval kodul kaunite looduslike aktsentide pakkumine.

Sinu tervisele sõber!

Peale kõike seda on puit ka kasulik meie tervisele ja heaolule. Selle rahustavad omadused panevad inimesed end nii ehitatud keskkonnas kui ka õues paremini tundma.

Uuringud on näidanud, et kokkupuude looduskeskkonnaga mõjutab positiivselt inimeste tervist ja heaolu nii füüsilises kui ka psühholoogilises plaanis. Madalam vererõhk ja vähenenud agressiivsuse tase on vaid mõned paljudest  positiivsetest näitajatest.

Ainuüksi puidu visuaalne olemasolu siseruumides võib märkimisväärselt vähendada hoones elavate inimeste stressitaset ja paha tuju.

Puidul on ka suur roll end seostuda soojusega. Võrrelge ehtsal puitpõrandal kõndimistunnet laminaadil kõndimisega: Efekt on tõeline ja hõlpsasti mõõdetav.